Tajemnice kart Tarota

Karty tarotaJuż sama historia kart tarota jest niezwykle interesująca, ponieważ jej początki owiane są wieloma legendami. Dawniej karty tarota służyły jako karty do gry, obecnie stanowią formę wskazówki, dotyczącej przyszłości i formowanych planów.

Talia współczesna obejmuje aż 78 kart, na co składają się karty zwane Wielkie Arkana, które stanowią 22 karty i Małe Arkana, obejmujące pozostałe 56 kart.

Karty tarota można zapytać praktycznie o wszystko, formułując zarówno pytania ogólne, jak i szczegółowe, dotyczące konkretnych dziedzin naszego życia, takich jak związek, kariera czy zdrowie. Warto pamiętać jednak o tym, że karty nie są wyrocznią, niczym pewnym i niezaprzeczalnym. Ich rolą jest bowiem jedynie dawanie ostrzeżenia, wskazywanie pewnej drogi lub kierunku, w jakim warto podążać. O co można zapytać karty tarota? Praktycznie o wszystko. Niektórzy chcą wiedzieć, co spotka ich w przyszłości, ale zadają pytania ogólne. Wtedy karty tarota mogą podpowiedzieć kilka kwestii, zasygnalizować ewentualne zmiany i pozwolić zrozumieć zjawiska, jakie dzieją się w naszym życiu. Inni z kolei są bardziej drobiazgowi, ponieważ skupiają się już na konkretnej dziedzinie życia. Chcą wiedzieć, co zmieni się w ich pracy, w relacjach z innymi czy w domu.

Karty tarota sprawdzają się również w przypadku określonych pytań. Pozwalają na rozwianie wątpliwości, co do otrzymania awansu, przejścia na kolejny etap w związku czy wyjazdu na upragnione wakacje. Warto jednak pamiętać o tym, że ideą wróżenia z tarota nie jest otrzymanie jednoznacznej odpowiedzi, a jedynie wskazanie kierunku i możliwości oraz zasugerowanie działań, mających przybliżyć nas do celu.

Dowiemy się więc, jak postąpić, aby dostać awans czy nakłonić ukochanego do oświadczyn. To bowiem nasza rolą jest kreowanie naszego życia i postępowanie zgodnie z własnymi pragnieniami i ideami. Dzięki temu każdy zyskuje poczucie sprawstwa, rozumiejąc, że to właśnie od jego działań w największej mierze zależy to, czy spełni swoje marzenia.